رویداد خودروهای آینده

برگزاری رویداد خودروهای آینده همراه با رونمایی از اولین کتاب در حوزه‌ی خودروهای متصل

فهرست مطالب

رونمایی از کتاب “خودروهای متصل، مقصد نهایی” در رویداد خودروهای آینده

روز دوشنبه 25 مهر 1401، اولین روز از رویداد فناورانه‌ی خودروهای آینده به‌منظور استفاده از پتانسیل و توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان برای تسهیل و افزایش سرعت توسعه‌ی خودروهای آینده با مشارکت مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

در این رویداد معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، مدیرعامل شرکت دلفین اسپادانا و مسئولان دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان حضور داشتند. یکی از بخش‌های مهم این رویداد، رونمایی از اولین کتاب خودروهای متصل، با نام “خودروهای متصل، مقصد نهایی” تالیف و ترجمه‌ی شرکت دلفین اسپادانا با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همران بود. در این کتاب، نویسندگان و مترجمان تلاش کرده‌اند تا بتوانند فرصت‌هایی که در حوزه‌ی خودروهای متصل وجود دارد را برای تمام بازیگران این صنعت، ترسیم کنند و بهترین راه برای استفاده از آن‌ها را نیز در اختیارشان قرار دهند. گفتنی است که کتاب “خودروهای متصل، مقصد نهایی” به‌زودی چاپ شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

hamran-future-cars-event-3

در این رویداد موضوعات مختلفی از جمله طراحی و ساخت خودروهای برقی و هیبریدی، طراحی و ساخت سیستم‌های پیشرفته‌ی کمک راننده، توسعه‌ی فناوری‌های خودروهای متصل و زیرساخت‌های مرتبط با آن، مطرح شده و درباره‌ی آن‌ها تبادل نظر می‌شود. طی مراسم افتتاحیه‌ی این رویداد، چهار تفاهم‌نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گروه‌های خودروسازی، مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا و شرکت‌های دانش‌بنیان امضا شد.

در رویداد فناورانه‌ی خودروهای آینده، ۵٠ شرکت، ٢٩ غرفه و ٢۵٠ شخص حقیقی و حقوقی حضور دارند و شرکت‌های دانش‌بنیان، دستاوردها و ایده‌های نوآورانه‌ی خود را ارائه می‌دهند. حضور در این رویداد، فرصت مناسبی برای انجام مذاکرات و عقد قرارداد وتفاهم‌نامه‌های همکاری بین شرکت‌های دانش‌بنیان است. این رویداد طی روزهای 25 و 26 مهر 1401 در محل مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا ادامه خواهد داشت.

hamran-future-cars-event-2